Technologie slunečních polarizačních brýlí Polaroid


Proč sluneční brýle Polaroid ?

   Firma Polaroid je vynálezce speciální polarizované čočky, která spojuje dokonalou viditelnost s optimální ochranou vašich očí. Všichni bychom měli chránit svůj zrak, který patří mezi nejdůležitější ze všech našich smyslů. Každý dnes již dobře ví k čemu jsou dobré UV filtry a jak může slunce poškodit náš zrak pokud jej správně nechráníme. Málokdo si je však při nákupu slunečních brýlí vědom rizik, která mohou přinést nepříjemné a nečekané odlesky a snížený kontrast při pořízení nesprávné značky brýlí. Právě na odlesky totiž Polaroid myslel při vývoji polarizačních brýlí, které dnes běžně nosíme jako nedílnou součást módních doplňků.

Proč sluneční brýle Polaroid ?
Zdroj fotografie: www.polaroideyewear.com


Co je to vlastně ta polarizace ?

   Když se světlo odráží od lesklých povrchů jako je písek, voda, sníh nebo silnice, tak cestuje v mnoha směrech a získává určitý stupeň polarizace. Tento efekt je znám už od začátku 19.století a objevil jej francouzský fyzik Etienne Louis Malus, když studoval světlo odražené od oken Luxemburského paláce a nechal je procházet krystalem dvojlomného vápence. Ten došel poprvé k závěru, že světlo je lineárně polarizováno. Rozdělujeme jej na vertikální a horizontální světlo. Vertikální světlo je užitečné pro lidské oko, pomáhá nám vidět, dělat věrné a jasné barvy a kontrasty. Naproti tomu světlo horizontální spíše oslňuje. Oslnění, které je také nazýváno vizuálním šumem, snižuje viditelnost, způsobuje nepříjemné pocity a při jízdě autem, na kole nebo při pouhém opalování může toto oslnění hraničit až s nebezpečím. Firma Polaroid však nabízí jednoduché, ale účinné řešení. Zatímco nepolarizované čočky pro snížení oslnění jednoduše objekty a předměty ztmaví, polarizované čočky brýlí Polaroid prakticky oslnění zablokují a odruší. Díky antireflexní technologii Polaroid tak můžete brýle nosit po celý den bez obav z nebezpečí způsobeného vlivem z oslnění.

Ilustrační obrázek - jak fungují polarizační filtry Polaroid ?
Ilustrační obrázek - jak fungují polarizační filtry Polaroid ?


Technologie skel brýlí Polaroid

   Čočky UltraSight™, exkluzivně vyvinuté pro polarizační sluneční brýle Polaroid jsou vyrobeny z devíti funkčních prvků. Každá čočka obsahuje dvě vrstvy odolné proti poškrábání, dvě vrstvy absorbující otřesy, čtyři vrstvy s kvalitními UV filtry, které eliminují 100% škodlivého UV záření do 400 nanometrů a úplně uprostřed je samotné polarizační jádro. Základním prvkem je tedy polarizační světelný filtr, díky kterému uvidíte ostře i za zhoršeného počasí, předměty získají jasnější kontury, vyniknou detaily a všechny barvy si zachovají svou věrnost. To vše ocení převážně vaše oči, které budou méně unavené a namáhané. Nejen řidiči, rybáři či sportovci se na vlastní oči mohou přesvědčit o rozdílu oproti běžným nepolarizovaným brýlím. Sháníte-li specielně brýle pro řidiče pak vybírejte spíše brýle s hnědým odstínem skel.

Co je to vlastně ta polarizace ?
Názorná ukázka - vidění bez brýlí Polaroid a vidění s brýlemi Polaroid.


Brýle plastové či skleněné ?

   Mezi hlavní kritéria při nákupu slunečních brýlí dnes vedle vzhledu samotného patří hlavně bezpečí a lehkost materiálu. U polarizačních čoček brýlí Polaroid je použita nejmodernější technologie tzv. plastového skla. Oproti klasickým minerálním čočkám jsou mnohem lehčí a bezpečnější díky netříštivosti a jednotlivému vrstvení zabraňujícímu rozbití skel. Tak lze oči vaše či vašich dětí mnohem účinněji chránit při případných nehodách.

Brýle plastové či skleněné ?
Z jakých vrstev se skládá každé sklo polarizačních brýlí Polaroid? - Zdroj fotografie: www.polaroideyewear.com


© 2024 | Polaroid sluneční brýle | Template by W3layouts